Tonoz Çatı Malzemeleri

Tonoz Çatı Malzemeleri

500 mm ve 600 mm ‘lik Dilinmiş Rulolardan İnşaat Üzerinde Kenet Sistem ile Uygulanmaktadır.

Yapım aşamasındaki herhangi bir yapı için tonoz çatılar özgün çözümler olabilirler. Bu çatı sistemleri estetik ve orjinal görünümlü olmalarının yanı sıra aynı zamanda çok da pratiktirler. Çatıların şekli ve kemerli aerodinamik tasarımı sayesinde yüzeyde kar ve su birikimi oluşmaz. Yangına ve diğer afetlere dayanıklı ve su geçirmez özellikleri sayesinde neredeyse bakım gerektirmezler.
Tonoz çatlarını imalatında farklı malzemeler kullanabilir. Tonoz çatı imalatında doğru malzemenin seçimi, tonozun doğru hesaplaması ve detayların hesaba katılması söz konusudur. Tonoz imalatında ilk başta iki ölçü önemlidir; tonozun genişliği ve açıklığın yüksekliği. İmalat öncesinde çatı uygulanacak olan alanın yarıçapı belirlenir. Ancak tonoz çatı her zaman silindirik veya eğimli bir şekilde olmayabilir, kemerlerden oluşan çok farklı şekillerde olabilir ve her zaman simetrik olmayabilir. Bu gibi durumlarda her bir kemerin hesaplaması ayrı olarak yapılır. Kemerlerin yan yana gelmesi ve birleşmesiyle tonoz oluşturulur ve bu sayede çok hafif yapılar çok ağır yükleri kaldırabilecek hale gelebiliyor.

tonoz çatı,tonoz,çatı,tonoz çatı malzemeleri,kenet çatı,kenet çatı malzemeleri,tonoz çatı çizimi,tonoz çatı uygulamaları,tonoz çatı örnek,tonoz çatı çeşitleri,tonoz çatı yönetmeliği,tonoz çatı yapımı,tonoz çatı kaplamaları,teras üstü kapama,kanopi,kanopi malzemesi,kanopi malzemeleri,benzinlik çatı malzemeleri,benzinlik çatı,benzinlik kanopi